Ogłoszenie


#1 2011-07-19 14:44:44

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

W:GW:Tworzenie Postaci

Postanowiłem zrobić drugi poradnik, bo tamten wydał mi się zbyt zawiły i straszny burdel tam panował, wg mnie W tym postaram się ustrzec tamtych błędów


I



1. Na początku musimy określić rasę, z jakiej wywodzi się nasza postać. Zapoznać więc musimy się z tym tematem i wybrać odpowiadającą nam   --> RASY
Proponuję wybrać rasę w której czuć się będziecie najlepiej. Błędem byłoby wybieranie np. wiedźmina tylko dlatego, że ma najwięcej cech i jest ogólnie najlepszą postacią z dostępnych, a jednocześnie nie potrafiąc w ogóle jej odegrać albo robić to bardzo nieudolnie.

2. Musimy też ją oczywiście jakoś nazwać. Imię musi być przede wszystkim klimatyczne i pasować do rasy

3a. Teraz skupiamy się na wyglądzie. Opiszmy ją w sposób "tradycyjny", tak jak uczą w szkołach
- Portret bohatera (wygląd zewnętrzny, wzrost, budowa ciała, kształt i rysy twarzy, włosy, oczy, nos, usta itd.; ogólne wrażenie).
- Usposobienie (delikatne, dziecinne, flegmatyczne, kapryśne, koleżeńskie, miłe, niepospolite, niezwykłe, optymistyczne, łagodne, przekorne, spokojne, wrażliwe, artystyczne, gwałtowne, nerwowe itd.)
- Cechy umysłu (zdolny, odznacza się znakomitą pamięcią, spostrzegawczy, dowcipny, umiejący radzić sobie w każdej sytuacji, zaradny, posiadający różnorodne zainteresowania).
- Charakter:
    * stosunek do innych - życzliwy, okazujący szacunek, tolerancyjny, wyrozumiały, serdeczny, ciepły, obojętny, krytyczny, wrogi, lekceważący, zarozumiały, itp.,
    * stosunek do samego siebie - wymagający wobec siebie, krytyczny, sprawiedliwy w ocenie swego postępowania, poważnie myślący o swej przyszłości, odważny, bezkrytyczny, pewny siebie itd.,
    * stosunek do obowiązków - obowiązkowy, pracowity, leniwy, odpowiedzialny, punktualny, niedbały, rzetelny, sumienny, drobiazgowy itp.,
    * stosunek do przyrody - wrażliwy na piękno przyrody, umiejący dostrzec jej uroki, krytyczny wobec tych, co ją dewastują, lubiący zwierzęta itp.
- Poglądy, ideały życiowe, np.: trzeźwo patrzący na życie, idealista, zwolennik twardej ręki, dobroduszny, działacz społeczny, religijny, ateista, niedowiarek, marzyciel pragnący zmienić świat, przeciwnik wszelkiego zła itd.

Nie musicie oczywiście tego wszystkiego spisywać. Chodzi o to, byście w pamięci wykreowali już Waszą postać i wiedzieli mniej więcej jaka jest, i jaka chcecie, by była. To o tyle ważne że postać musi mieć to wszystko określone, nie może być zmienna jak kameleon i raz być życzliwa, a raz wredna

3b. Zanim zaczniesz kreować bohatera, odpowiedz na poniższe pytania. Dzięki temu lepiej poznasz swoją postać, co ułatwi Ci jej odgrywanie. I stworzenie.
Jesteś człowiekiem czy wywodzisz się z innej rasy?
Jak potoczyło się twoje dzieciństwo i młodość?
Ile masz lat?
Jak wyglądasz?
Z jakiej warstwy społecznej się wywodzisz?
Czym się zajmujesz?
Kim chciałbyś zostać?
Co cenisz najbardziej?
Co kochasz?
Czego nienawidzisz?
Masz wroga, ukochaną, rodzinę?
Gdzie mieszkasz?
Co cię motywuje?

Krótka wypowiedź, oparta na tych pytaniach, to tzw. tło postaci, dzięki któremu bohater staje się czymś więcej niż liczbami.


4. Teraz chyba najtrudniejsza część, ale jednocześnie najlepsza dla osób z bogatą wyobraźnią (czyli wszyscy z tego forum ) i lubiących się rozpisać (czyli przynajmniej ja xd). Mianowicie - historia bohatera.
Musimy w niej określić m.in co na nią wpłynęło, że opuściła względnie bezpieczne miejsce (chyba, że jest inaczej; zależnie od historii właśnie) czyli np jakąś mroczną historię xd Musimy umieścić też w niej cel, jakim kieruje się bohater i dlaczego akurat on (np. zemsta - bo ktośtam zamordował rodziców bohatera, albo chęć wzbogacenia ).

5. Teraz musimy wybrać jakiś zawód. Wiadomo, że nim bohater rzucił wszystko w diabły i poczuł zew przygód, czymś się wcześniej trudnił, jakoś pieniądze zarabiać musiał na miód w karczmie i dziewki karczemne xd Zawód oczywiście nie jest niezbędny, mogły się losy potoczyć tak, że nasza postać rzucona została w wir wydarzeń, nim zdążyła się w pełni usamodzielnić, jest czarodziejem  lub coś w tym rodzaju.

6. Warto też naszą postać wzbogacić o jakieś wady. Mogą być lekkie albo ciężkie. Jest to o tyle ciekawe, że po pierwsze - nasza postać będzie ciekawsza, bardziej interesująca i charakterystyczna, a po drugie - za wady otrzymujemy dodatkowe punkty do puli na wydanie na UMIEJĘTNOŚCI Wady lekkie dodają 1 punkt, natomiast ciężkie 2.
Przykładowe lżejsze wady: brak dwóch palców, brzydota, jąkanie się, krótkowzroczność, spora nadwaga.
Przykładowe cięższe wady: bezpłodność, kalectwo, kastracja, odrzucający wygląd, potężny wróg, przewlekła choroba (np. syfilis, suchoty), wyjęcie spod prawa.
Przykłady nie są moje, żeby nie było xD


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#2 2011-07-19 15:32:51

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#3 2011-07-19 16:03:55

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Jeśli ktoś ma pytania czy uwagi - proszę pisać śmiało, najważniejsze jest przecież, by każdy wiedział o co mi chodzi


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#4 2011-07-20 15:46:13

 c4wjajach

Użytkownik

48946049
Skąd: Za daleko...
Zarejestrowany: 2011-05-28
Posty: 2546
Punktów :   -1 
.: spam-master

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

ja mam pytanie. kiedy mozna bedzie w to zagrac

Offline

 

#5 2011-07-20 21:34:36

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Kiedy tylko już wykreują swojego bohatera Wyśmienicie by było gdybyśmy się uwinęli chociaż z jedną przygodą przed wyjazdem Agnieszki, by drużynę można było od początku prowadzić w pełnym składzie, a nie tak ją dorzucać z łapanki potem


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#6 2011-07-21 10:29:32

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

A kiedy Agnieszka wyjeżdża??


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#7 2011-07-21 14:08:36

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Pozwolę sobie odpowiedzieć za nią

Arvaamaton - 2011-07-18 19:43:23 - [ 14 ChatBox Postów ] [ 77.254.86.239 ]
między 1.08 a 9.08 mnie nie ma w domu, siedzę w Czechach, więc nie wiem, jak będzie tam z dostępem do neta...

Czyli mamy tak jakoś 10 dni na zrobienie postaci i przeprowadzenie chociaż jednej przygody


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#8 2011-07-23 12:35:12

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Przepraszam, ze tak sie tutaj wtrącę, ale nie było mnie dość długo, więc nie ogarniam całości tego projektu. Kluczowe sprawy: Każdy z nas bedzie mógł być narratorem? Czy mozna decydować o postepkach innych postaci? Czy relajce miedzy bohaterami są takie jak tu, na forum, opieramy je o relacje z "Wiedźmina", czy idziemy na żywioł? I czy wszystkie przygody chronologicznie układaja sie w wątek, czy może przypomina to raczej "Ostatnie życzenie" Sapkowskiego ?

Być może znalazłbym odpowiedzi na moje pytanie, ale zwyczajnie (wstyd się przyznać do lenistwa) nie chcę mi się szukać.


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#9 2011-07-23 13:25:42

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Spoko, nie dziwię się, że nie chciało Ci się szukać, w końcu tyle nowych tematów, a czasu mało

Odpowiedzi na Twoje pytania znajdują się tutaj, w tym temacie

Ale napiszę dokładniej.

Każdy z nas bedzie mógł być narratorem?
Każdy z biorących udział będzie miał wyznaczone ramy - może napisać od 5 zdań  do 15 zdań. Określimy też  kolejność pisania, żeby każdy miał tyle samo możliwości wypowiadania się. Będziemy działać wg takiego schematu, i osoba pisząca musi się liczyć z tym, że albo zostawia opowiadania w neutralnym momencie albo takim, w którym głos zabiera postać następnej osoby. Nie możemy też pod koniec naszej wypowiedzi "przyczepić" się innej osoby, bo szyk się pomiesza i zaburzy nam feng-shui

Czy mozna decydować o postepkach innych postaci?
Co ważne, nie możemy brać odpowiedzialności za inne postaci. Oczywiście podczas pisania musimy ich używać, żeby opowieść szła na przód - to oczywiste Musimy zostawiać nasz fragment jednak w takim momencie, gdy potrzeba decyzji innej osoby odnośnie jej charakteru itd. Posłużę się przykładem wymyślonym na poczekaniu

(postaci to ludź, elf i jakaś kobieta)

"[...]Bohaterowie dotarli do brudnej rzeki.
- Ta rzeka pełna jest plugastwa - rzekł wysoki elf, spoglądając na blondwłosą piękność. - Pozwól mi się wziąć Cię w ramiona i przenieść przez bród, piękna Luned.
- Ależ nie, nie! Ja cię odnalazłem, Sabrino, i czuję się za ciebie odpowiedzialny. Pozwól mi pomóc ci się przeprawić przez rzekę"

W tym miejscu właśnie należy zakończyć fragment, osoba go pisząca nie może wziąć odpowiedzialności za dziewczynę - musi to zrobić osoba grająca nią. W zależności od charakteru postaci, może ona hardo podnieść suknię i przejść sama, wprawiając w nieme osłupienie pozostałych ludzi, może skorzystać z pomocy elfa, który jej się podoba, może skorzystać z pomocy człowieka, żeby wzbudzić zazdrość elfa... Może wszystko, ograniczona jest jedynie swoją wyobraźnią

Tak więc trzeba się posługiwać postaciami innych graczy, ale nie można brać za nie odpowiedzialność, gdy przychodzi do ważnych wyborów itd., żeby nie wpłynąć na odgrywanie postaci.

Czy relajce miedzy bohaterami są takie jak tu, na forum, opieramy je o relacje z "Wiedźmina", czy idziemy na żywioł?
Relacji między postaciami jeszcze nie ma I tutaj sprawa - nie kierujmy się właśnie osobistymi relacjami, w tym każdy może odegrać kogoś innego, niż jest, na tym polega magia gier wyobraźni Nasze postaci jako takie jeszcze się nie spotkały. I postaw się w jej miejscu - jak pierwszy raz spotkasz się z jakimiś obdartusami to nie będziesz od razu im ufał i zdradzał wszystkich tajemnic Na sposób odbioru naszej postaci przez inne ma wpływ też pierwsze wrażenie, więc starajcie się

I czy wszystkie przygody chronologicznie układaja sie w wątek, czy może przypomina to raczej "Ostatnie życzenie" Sapkowskiego ?
I tutaj ciekawą rzecz wymyśliłem, dzięki Tobie teraz, na poczekaniu Ale opiszę innym razem żeby nie dokładać już tekstu do czytania xd
Pierwsze przygody będą raczej takie oderwane od siebie, jak Ostatnie Życzenie. Co nie zmienia jednak faktu, że można dodawać smaczki, jak np. jakiś wieśniak podchodzi do nas w karczmie i mówi "ja was, kurde, znam. To wyście zabili potwory w Creyden! Dziękować wam..." rozumiecie ogólne założenie, nie? Przygody będą same w sobie bardzo różne i nie będą miały wielkiego wpływu, ale musimy pamiętać o tym, że ludzie wraz z rosnącą naszą sławą będą nas rozpoznawać i tak dalej. Gdy zawiedziemy - nienawidzić i podkładać świńskie łby. Czyli wybory będą się za nami ciągnęły, choć nie natrętnie, zapewniam z góry


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#10 2011-07-23 18:18:20

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Wielkie dzięki Ale czytając kartę postaci innego forumowicza dowiadujemy się kilku rzeczy o bohaterze. Mamy więc udawać, że nic nie wiemy?


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#11 2011-07-23 20:38:53

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Dokładam się do tego pytania. Przecież będziemy mieli wgląd do jako takiego życia współgraczy Co z tym fantem zrobić??


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#12 2011-07-24 17:13:28

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

oczywiście macie rację, ale i o tym pomyślałem
Nie da się obejść niektórych rzeczy. Tak więc współczynniki typu siła i umiejętności typu walka bronią pozostają dla nas nawzajem jawne, i nie musimy udawać że o nich nie wiemy, w końcu to jak kto macha mieczem i tak wyjdzie już w pierwszej przygodzie, gdy będziemy musieli się zmagać z potworami
Jeśli o wygląd idzie to oczywiście tego ukrywać też nie musimy, bo to widać od razu, no nie? Ale takie smaczki jak np blizna na pół twarzy możecie zachować dla siebie i opisać ją w szczególny sposób podczas opowieści. Też wyjdzie już na początku, ale zawsze to element zaskoczenia dla reszty, nie?
Osobowość myślę też możemy zostawić jawną.
Przeszłości nie uzupełniamy JESZCZE, tak jak ja to zrobiłem jesteśmy dla siebie "czarnymi dziurami" i nic o sobie nie wiemy, więc i tam nie uzupełniamy niczego, żeby właśnie nie zdradzić o sobie za dużo już na starcie.
Wady i zalety - tutaj ja dałem, kolokwialnie mówiąc, dupy. Nie powinienem już tego ujawniać, pozbawiłem się elementu zaskoczenia i charakterystycznych rzeczy. Ale trudno, nie będę już ukrywał, za późno Tak więc Wy tego nie uzupełniajcie. Wady i zalety, podobnie jak przeszłość bohatera, uzupełnimy po kilku opowieściach gdy się poznamy, i będziemy tam dodawać nowe rzeczy za każdym razem, gdy coś nowego w historii wyjdzie Jak w dziennikach w grach komputerowych na przykład
Dalej, broń i tak na starcie będziemy mieli bardzo podobną, więc luz
Punkty Walki sami możemy policzyć ze współczynników tak więc i to żaden element zaskoczenia.

Podsumowując, w Kartach Postaci nie ma też znowóż tak dużo informacji o bohaterze. A te, które takie są czyli przeszłość i wady wraz zaletami opuszczamy na razie.
Jakieś uwagi lub pomysły?


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#13 2011-07-25 11:25:12

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Uwaga. Nie przyszłość a przeszłość w jednym z ostatnich zdań twojego ostatniego postu Przyszłość to dopiero będziemy tworzyć


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#14 2011-07-25 15:17:01

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Racja
Swoją drogą ja i c4 już jesteśmy gotowi. Czekamy na was...


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#15 2011-07-25 16:56:13

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: W:GW:Tworzenie Postaci

Ty i co do wad. Pisałeś, że za wady będą jakieś dodatkowe punkty I jeśli dobrze pamiętam, to miały być przy rozdawaniu I co Ty na to?? W takim razie trzeba w karcie napisać wady i zalety Albo przynajmniej wady


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi