Ogłoszenie


#1 2012-06-20 02:07:49

Niord

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-20
Posty: 6
Punktów :   

Grafiki Erden

Cześć,

Wraz ze znajomym grafikiem tworzymy już od jakiegoś czasu Erden - autorskie uniwersum mieszające dużo różnych klimatów, które ma się stać podstawą do gry. Naszą pracę możecie znaleźć na www.erden.pl - bardzo dużo jeszcze brakuje i cały czas staramy się rozwijać naszą wizję, ale trochę fajnych materiałów możecie tam już znaleźć ; )

Co prawda, Erden to nie tylko grafika, ale stwierdziłem, że większa część materiałów na stronie to właśnie grafika, więc wrzuciłem do tego podforum ^ ^"


I teraz olbrzymia prośba do was o krytykę. Co wam się podoba, a co widzielibyście w koszu? Cały czas się uczymy, ale podchodzimy bardzo poważnie, do tego co robimy - stąd staramy się zbierać tyle opinii ile się da. Dajcie znać co sądzicie! Z góry dzięki! ; )

Offline

 

#2 2012-06-20 07:30:13

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Grafiki Erden

Kolego! Przedstaw się, jeśli łaska i jeśli możesz i pozostań dłużej na tym forum Kilka pytań mam. Jak długo robicie te grafiki?? W jakimi składzie jesteście ( we dwóch, czy jest was więcej? )? Co was popchnęło do zrobienia tego? I dlaczego wybuch doprowadzający do koniunkcji sfer pachnie mi Wiedźminem?? Jeśli chodzi o grafiki... Ogólnie bardzo mi się wszystko podoba. Taki "powybuchowy" nastrój budowany ciemniejszymi kolorami. Postacie częściowo ukryte w cieniu i, co nawet fajnie wymyśliliście, kiedy najedziesz na którąś rzecz jest dookoła MOCNO zacieniowana. Nie masz wątpliwości czy już można kliknąć, czy zaciął ci się komp No i apropos zacinania. Wasza strona jest fajna, zakładam jednak, że strasznie dużo waży menu. Chwilę musiałem poczekać aż mi się włączy strona. Ogólnie jestem bez zastrzeżeń. No może w tle jak są te góry/fale ( nie jestem pewien, ale chyba to są góry ), to ta taka najbardziej po lewej jest trochę dziwnie zrobiona. Może to i dodaje klimatu, także sami byście musieli ocenić.


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#3 2012-06-20 20:26:46

Niord

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Grafiki Erden

Hej,

Wybacz, że tak "po barbarzyńsku”, bez przywitania, ale bez bicia się przyznaję że skaczę po wielu forach żeby zebrać możliwie najwięcej opinii ^ ^” Jesteśmy na takim etapie, że musimy się zdecydować, czy robimy to już całkiem na poważnie, czy nie. A żeby to ocenić potrzebujemy feedbacku…
Ale do rzeczy ; )
Co do grafik: To zależy. Są takie, które Rufus robił i od razu były dobre (czyli ok. 3-7 dni pracy), a są takie które były piekłem – na przykład Amulet Sfer (jest na początku intra i na naszym Facebooku - https://www.facebook.com/pages/Erden/472669382746855) I tutaj zleciał prawie miesiąc, tyle było poprawek i szlifowania.
Tak, robimy to w stałym składzie Ja + Rufus, którego grafiki widzicie plus okazyjnie ktoś nam coś dopomoże – np. narrator w intrze ; )
Co do popchnięcia… Cóż, to zawsze gdzieś tam w nas siedziało, żeby zrobić grę – kochamy to medium przekazu, bo ma olbrzymie możliwości. Lubimy troszkę mroczniejsze klimaty fantasy (intro może się wydawać trochę banalne, ale tak naprawdę kryje się za tym większa historia ; ) ).
Wiedźmin? Bardzo możliwe, to mój ulubiony cykl książek. Gra też jest powyżej przeciętnej ; )
Dzięki za miłe słowa i czekam na więcej opinii dotyczącej ogółu… Bardzo nam się przydadzą, bo żeby kontynuować tworzenie gry pod to uniwersum potrzebne są pieniądze – a potencjalni inwestorzy (z resztą tak jak my sami) chcą wiedzieć, czy Erden się podoba.

Pozdrawiam,
Niord

Ostatnio edytowany przez Niord (2012-06-20 20:39:39)

Offline

 

#4 2012-06-21 09:03:19

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Grafiki Erden

To widzę, że wy już na dosyć poważnym etapie tworzenia jesteście, skoro macie potencjalnych inwestorów! Gratuluję! Sam wiem, jak trudno w tych czasach o dofinansowanie... Ale życzę powodzenia. Moim zdaniem jesteście na dobrej drodze


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#5 2012-06-21 18:21:48

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: Grafiki Erden

Cholera, jak zobaczyłem intro, a potem zwiedziłem stronę, to aż mnie uderzyło Jesteście genialni. Teraz, jak nigdy wcześniej, zaczęło mi dokuczać moje informatyczne kalectwo xD Sama koncepcja przedstawienia wykreowanego w wyobraźni świata jako takiej kombinacji tekstu i grafik to pomysł niebanalny A do tego  wasz twór jest bardzo ciekawy i w miarę oryginalny. (Na chwilę obecną większość podstawowych motywów fantasy jest oklepana, a tylko nieliczni są w stanie zapodać coś nowego, co przypadnie do gustu konsumentom ;p ). Jest kilka rzeczy, które warto by dopracować - np. wspomniana przez Szifera góra xD Nie zmienia to faktu, że projekt jest zdecydowanie ciekawy i zasługuje na kontynuację Zakładam, że chcielibyście, aby w pomysł i grafikę nie ingerował nikt oprócz was samych - w porządku. Ale w tekstach da się doszukać małych potknięć, jak powtórzenia, a niektórym dokumentom brakuje tak ważnej w fantastyce epickości i podniosłego charakteru. Właśnie w obieraniu myśli w słowa moglibyśmy pomóc, bo nasze forum w sztuce pióra się specjalizuje Daj znać, jeśli faktycznie się zdecydujesz.

Powodzenia z Erdenem


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#6 2012-06-21 22:51:46

Niord

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Grafiki Erden

Dzięki za miłe słowa ; ) Właśnie dla takich momentów warto było tyle pracy w to włożyć.

Co do fabuły, to może się przedstawiać póki co jeszcze trochę banalna, ale zapewniam, że to wierzchołek góry lodowej ; ) Za niedługo wyjdzie drugi już Ebook "Ostatnia próba"  opowiadająca o Cieniu Śmierci. Trochę rzuci światła na parę rzeczy i pokaże to co już jest z innej perspektywy ^ ^

Jeżeli chodzi o epickość i drobne błędy - cenna uwaga. Na pewno popracujemy nad tym. W kwestii ewentualnej współpracy można indywidualnie pisać na erden@erden.pl... Roboty jest dużo ; )

Offline

 

#7 2012-06-22 15:16:24

 Devrane Tirrea

Nimfomanka

Skąd: Dziewięć Piekieł Baatoru
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 224
Punktów :   
WWW

Re: Grafiki Erden

Kurcze, podziwiam ludzi którzy potrafią się zorganizować i zabrać za jakiś duży projekt. Mi się takie rzeczy szybko nudzą... Mam trochę niezręczne pytanie. Czy mogłabym wiedzieć jak załatwiliście sobie muzykę? Jest niesamowita. Piszę z kumplami appy na androida i poszukuję jakiegoś programu do tworzenia muzyki, nie koniecznie tak złożonej jak Wasza.

Offline

 

#8 2012-06-26 21:36:24

Niord

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Grafiki Erden

Wiesz co, muzykę akurat pisał nam profesjonalista, więc dla tego tak fajnie wyszła (Michał Kowalczyk). Co do programu - ciężko mi tutaj coś polecić, ale zapytam się wśród znajomych, jaki program dla początkującego może być odpowiedni ; ) Powodzenia w waszej pracy!

Offline

 

#9 2012-06-27 14:34:34

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Grafiki Erden

Może zacznę od tego, że jestem pod wrażeniem pracy, jaką w to włożyliście. Bardzo mi się podoba też to, że jesteście gotowi na krytykę i nawet na nią liczycie, co niechybnie wskazuje na to że chcecie się doskonalić.

Pierwsze wrażenie, związane z intro - wow! Mam wrażenie jakby pracowała nad nim wykwalifikowana kadra specjalistów. No i do tego świetny lektor, był dreszcze i napięcie
Fabula rzeczywiście nie wydaje się być trudna do ogarnięcia, ale skoro zapewniasz, że to dopiero początek, to pozostaje trzymać za słowo i ściskać kciuki.
Do góro-fal nie mam zastrzeżeń, zawsze można się tłumaczyć że tak miało być, że wszystko może mieć kilka sensów. Ja bym się tak tłumaczył xD
Mam za to zastrzeżenia do ciśnieniomierza i kół zębatych zaraz obok niego. Możliwe że mi coś umknęło, ale ten motyw pasuje bardziej do steampunku <który notabene bardzo lubię>, niż do mrocznego fantasy. Wiem, że to czepianie się z mojej strony i że pewnie wiele pracy w ten fragment włożyliście, ale prosiłeś o krytykę... A coś trzeba znaleźć, żeby nie było, że tylko słodzę
Całość też rzeczywiście czasami bardzo zwalnia, podejrzewam te same przyczyny co Szifer. Nie wiem, czy da się coś z tym zrobić, ale bardzo, bardzo współczuję ludziom z wolniejszym internetem którzy chcieliby poznać wspaniałości Erdenu
O, i jeszcze rzuciło mi się w oczy, że po kliknięciu Cienia Śmierci <w zakładce postaci>, to nie tylko nic się nie dzieje, ale także inne opcje są jakby "wyłączone", pomaga tylko cofnięcie lub odświeżenie, które przenosi do głównej strony. Nie wiem czy to wina mojej przeglądarki czy coś, ale myślałem że warto o tym napomknąć.

Podsumowując, zyskaliście nowego fana <także na facebooku xD>. Gorąco wam kibicuję i życzę sukcesów, jednocześnie regularnie będę starał się zaglądać. I wyrażam również podobne chęci do Deariena w związku z ewentualną pomocą nad literacką częścią


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#10 2012-06-27 18:12:14

 Devrane Tirrea

Nimfomanka

Skąd: Dziewięć Piekieł Baatoru
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 224
Punktów :   
WWW

Re: Grafiki Erden

Dzięki
Tej "fali" może by pomogło wyraźniejsze zarysowanie konturu? Rozumiem, że w ten sposób autor chciał uzyskać wrażenie, że ta góra jest dalej niż pozostałe,albo wyższa, przez co bardziej pokryta śniegiem, przynajmniej tak mi się wydaje xp (chyba, że to po prostu niedopatrzenie). Może ewentualnie zblurować i popróbować coś z opacity? Nah, te góry mają w sobie dwa różne style.

Offline

 

#11 2012-06-28 00:56:24

Niord

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Grafiki Erden

@Amras

Hmm... Widzisz, koncepcja zębatek trochę się wiąże z Eld Hain, które będzie duża rolę odgrywało w całości świata (Bo Eld Hain to właśnie trochę taki steam punk jest, tylko w bardzo wypaczonej wersji - Bo raz, mamy apokalipsę i dwa, to społeczeństwo się uformowało na podstawie kultu Jedynego. Zastanawialiśmy się, co by było, jakby ludzie wyznawali Boga, który jest uosobieniem technologii... Bo w zasadzie - Czemu nie? : )  ). Ehh... i widzisz, trochę tutaj wpadliśmy w pułapkę tego, że widać tylko mały kawałek fabuły i pewne rzeczy mogą się wydawać "z dupy", ale cóż. Przynajmniej mamy doświadczenie na przyszłość ^ ^"

Dzięki za wsparcie! Na pewno o nim nie zapomnimy jeżeli nam się uda ; )

Słuchajcie chłopaki - jeżeli macie wenę, chęci i podoba wam się setting świata - możecie napisać jakieś opowiadanie, jak najbardziej. Tylko tutaj parę kwestii:
1. Będziemy bardzo surowi, więc musicie się na to przygotować z góry ; )
2. Będziecie musieli podążać zgodnie z wizją świata
3. Póki co nie mogę obiecać żadnych znacznych benefitów. Ale tak jak mówię - mam dobrą pamięć ; )

Jak opowiadanie przejdzie, to je jakoś ładnie wydamy i będziemy promować ^ ^
Jeżeli się zdecydujecie - piszcie na maila erden@erden.pl

@ Dervane
Dam znać Rufusowi o tej górze, może się wypowie co miał na myśli : P

Offline

 

#12 2012-06-29 11:02:29

 Ezoteryczka

Użytkownik

11479745
Skąd: Opatów/Warszawa
Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 85
Punktów :   
.: Od czekania dusza rdzewieje
WWW

Re: Grafiki Erden

O w mordę misia! Moja szczena leży na podłodze i nie chce się podnieść. Podziwiam Was za talent, za poświęcenie czasu i chęci. Za zainteresowania. Grafiki są cudowne. Uderzająco wręcz niesamowite. Polubię Wasz profil na FB bez dwóch zdań! Ja jestem graficznym nie wypałem, lepiej fotografuję niż obrabiam, więc konstruktywnych opinii nie uzyskacie... Po prostu mi się strasznie podoba. A niech oceniają ci którzy się znają. Mnie laikowi zakochanemu w świecie fantasy podoba się ogromnie!


http://fotozrzut.pl/zdjecia/e8769dc167.png
Pro captu lectoris habent sua fata libelli

Offline

 

#13 2012-06-30 19:36:47

Niord

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-06-20
Posty: 6
Punktów :   

Re: Grafiki Erden

Hmm, więc tak:

@devrane: Cytując: "Z darmowych mają GoldWave oraz Audacity - do obróbki i nagrywania dźwięku. Mogą na nich ponagrywać instrumenty albo inne rzeczy, potem to pociąć i coś zmontować.
...Z płatnych do montaży dźwiękowych jest np. Samplitude od Adobe, albo np. Traktor DJ Studio - do miksowania. A z takich pro legend to Cubase - ale to też płatne." - Mam nadzieję, że to coś wam da : )

W kwestii gór, to rzeczywiście dwa różne style - efektem miało być takie trochę rozmazanie tej bardziej z tyłu (jakoby jest przykryta warstwą mgieł etc. i z oddali się właśnie "rozmazuje")

@Ezoteryczka
Dzięki! Obiecujemy mocno pracować i robić jeszcze lepsze rzeczy! Teraz co prawda chwilowo pracujemy nad zupełnie innym projektem, który pewnie wielu zaskoczy ^ ^ Ale to na razie sekret - jak już wszystko wyjdzie na jaw, to napiszemy na FB ; )

Offline

 

#14 2012-06-30 19:39:47

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Grafiki Erden

No tak, jeśli wszystko nie jest jeszcze jasne, a historia jest odkrywana tajemnicami, to rzeczywiście musi dojść prędzej czy później do jakiegoś nieporozumienia
Pomysł z technologicznym bogiem jest nad wyraz intrygujący. Przy dobrym rozwinięciu <o co jestem spokojny, w waszym wypadku> można naprawdę dużo tym sposobem pokazać i może wytyczyć nowe ścieżki. W każdym razie, wszystko zależy od was samych. No i tyle

A perspektywa napisania opowiadania w tym klimacie mi się podoba, podobnie jak krytyka <byle konstruktywna, nie destruktywna xD>,bo dobrze czasem się sprawdzić. Ograniczenia narzucone mi nie wadzą, bo otwartość czasami daje taką dowolność, że nie wiem od czego zacząć <mówię z doświadczenia związanego z historią Gaerthin >. Problem tkwi tylko w tym, że chyba posiadam zbyt małą wiedzę o tym świecie. Przydałyby się jakieś, bo ja wiem, wskazówki i bardziej szczegółowy zarys. Ogólnie, jak już mówiłem, jestem zainteresowany współpracą

Nowy projekt? Okej, skoro sekret to nie pytam xd


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#15 2012-06-30 23:11:51

 Devrane Tirrea

Nimfomanka

Skąd: Dziewięć Piekieł Baatoru
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 224
Punktów :   
WWW

Re: Grafiki Erden

Ahh, więc zaproponowałabym rozmyć ją troszkę albo zmniejszyć hardness i zwiększyć wielkość pędzelka. Choć mogę kłamać, raz w życiu mgłę paćkałam i raczej nie jestem z niej zadowolona ;x.

Co do programów, obróbkowe i miksery raczej mi się nie przydadzą. Gram na keyboardzie, więc jeśli już bym musiała nagrywać utwór to już byłby w całości i wszystko ograniczyłoby się tylko do usunięcia szumów i innych zanieczyszczeń. Nie mam dobrego sprzętu do nagrywania, więc szukam raczej programów z gotową bazą dźwięków, które bym mogła poskładać na kompie. Ale dziękuję za chęci ^^.

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi