Ogłoszenie


#1 2012-10-26 07:17:18

 Auri

Użytkownik

9041714
Skąd: Dziki Zachód
Zarejestrowany: 2012-10-24
Posty: 48
Punktów :   
WWW

Neil Gaiman

http://static.guim.co.uk/sys-images/Books/Pix/pictures/2010/2/8/1265634466505/Neil-Gaiman-001.jpg



Z bloga Neila Gaimana po polsku:

Neil Gaiman już od dawna jest jednym z najlepszych twórców nowoczesnego komiksu, a także książek dla osób z różnych grup wiekowych. W Słowniku Biografii Literackich figuruje jako jeden z dziesięciu najlepszych żyjących postmodernistów. Tworzy prozę, poezję, filmy, teksty piosenek, artykuły, komiksy i dramaty.

Jak dotąd jego najważniejsze dzieła to bestsellerowa komiksowa seria Sandman oraz nagrodzona w wielu krajach tytułem książki roku powieść Amerykańscy bogowie, która doczekała się też nagród Hugo, Nebula, Bram'a Stokera, SFX oraz Locus, była nominowana do wielu innych, m.in. World Fantasy Award i Minnesota Book Award. W 2009r. jego powieść Księga cmentarna otrzymała prestiżowe nagrody Hugo, Locus oraz Newbery, a ekranizacja Koraliny w reżyserii Henry'ego Selicka została nominowana do Oscara za najlepszy film animowany.
Gaiman już trzykrotnie odwiedził Polskę - pierwszy raz w 2003 roku w czasie promocji Koraliny. Ponownie odwiedził nas w marcu 2007 r. aby promować swoje zbiory opowiadań Rzeczy ulotne oraz M jak Magia, natomiast trzy lata później powrócił z okazji wydania książki Odd i lodowi olbrzymi oraz nowej edycji Chłopaków Anansiego.

Neil urodził się i wychował w Anglii, teraz mieszka w Minneapolis w stanie Minnesota, USA. W jakiś sposób udało mu się dożyć czterdziestu dziewięciu lat, ale wciąż wygląda jakby przydała mu się wizyta u fryzjera. Ma troje dzieci i narzeczoną, amerykańską wokalistkę Amandę Palmer.

Za mną jego Nigdziebądź, Gwiezdny Pył a w trakcie trawienia Sandman.

A by wydać odpowiednią opinię co do Nigdziebądź musiałabym sobie tę opowieść odświeżyć - co mieści się w najbliższych planach.
Gwiezdny Pył: Skłamałabym, pisząc że jestem zaskoczona. Spodziewałam się, że połknę tego Gaimana. Kupił mnie swoim Nigdziebądź, ma mnie i teraz. Powiedziałabym, że Gwiezdny Pył to przyjemna bajka dla dziesięciolatka. Powiedziałabym tak gdyby nie dość dokładne opisy odcinania głów, podrzynania gardeł i scen erotycznych. Kształcąca to baśń, potwierdzam, lecz dziesięciolatek w mojej opinii winien zaczekać jeszcze dwa lata nim sięgnie po tego Gaimana.
Ogólna opinia brzmi: miłe oku czytadełko, opowieść o Krainie Czarów, w której wszystko jest takie jakie być powinno a nie takie jakim się wydaje, w sam raz do schrupania gdy nad głową wisi zimowy wieczór.
A Sandman? Jak na razie jest tajemniczo i mhrocznie. Zobaczymy co się z tego urodzi.

Gaiman znany? Czytany?


Nie po raz pierwszy uświadomiła sobie, jak wiele problemów nastręcza życie wojowniczki. Na przykład to, że mężczyźni nie traktowali jej poważnie, dopóki ich nie zabiła, ale wtedy to już naprawdę nie miało znaczenia. (...)
Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.


Terry Pratchett - Blask fantastyczny

http://www.kf2.pl/images/banners/userbar2.png

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi