Ogłoszenie


#1 2012-12-08 23:20:31

szaroket

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-08
Posty: 2
Punktów :   

Ustna matura

Witam, mam ogromną prośbę do użytkowników tego forum - moim tematem na ustną maturę z polskiego jest "Mity i legendy jako inspiracje współczesnej kultury" i mam trudność z wyborem literatury. Na obecną chwilę rozmyślam na wzięciem książki "Amerykańscy bogowie" Neila Gaimana. Brak mi innych pomysłów i chciałabym prosić o radę. Wiem, że jest wiele książek fantastycznych, które inspirują się na mitach, jednak w mojej szkole nauczyciele bardzo sceptycznie do tego gatunku podchodzą i wiem, że np.: nie cierpią, jak ktoś mówi o Tolkienie. Dlatego bardzo bym prosiła o jakieś propozycje, które nie są w stylu Tolkiena, że jest nowy świat, itd. (nie wiem, jak to konkretnie ująć)

Offline

 

#2 2012-12-09 21:56:12

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Ustna matura

Sapkowskiego też nie cierpią? Jest bardziej współczesny od Sapkowskiego i od legend z mitami w jego twórzczosci aż się roi. Nie zrozumiałam o co chodzi, w tym czego nie potrafisz ująć. Jaki nowy świat? Chodzi o literaturę odstępującą od tradycyjnego fantasy Tolkiena np.?


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#3 2012-12-09 22:47:32

szaroket

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-08
Posty: 2
Punktów :   

Re: Ustna matura

Może źle to napisałam - chodzi o to, że prócz mojego nauczyciela polskiego, inne nauczycielki nie są bardzo elastyczne i nie lubię książek w stylu Tolkienowskim. Takich, gdzie akcja dzieje się w wymyślonym przez autora świecie i jest, jak dla nich, namiar tych wszystkich różnych stworzeń. Chyba tak to będzie najlepiej ująć.
O Sapkowskim nie pomyślałam jeszcze, bo w sumie czytałam tylko kilka jego opowiadań, ale porozglądam się.

Offline

 

#4 2012-12-17 19:38:58

speedy1194

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-12-17
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ustna matura

Bardzo wstyd mi było tworzyć nowy temat, gdyż mam taki sam problem co kolega wyżej. Również szukam materiałów pomocniczych do matury ustnej. Mój temat to "Symbolika postaci fantastycznych w literaturze. Omów zagadnienie odwołując się do wybranych dzieł.". Jestem ciekawy co mi zaproponujecie

Offline

 

#5 2012-12-18 16:12:16

manifest

Użytkownik

7534214
Skąd: underwater
Zarejestrowany: 2011-12-19
Posty: 257
.: på slutten av verden

Re: Ustna matura

A nie czytałeś żadnych książek fantastycznych? symbolikę właściwie mozna znaleźć wszędzie, jesli dobrze poszukasz xd Ja ci polecę ,,Pana Lodowego Ogrodu"

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi