Ogłoszenie


#1 2010-07-27 14:29:20

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Dream Evil

Dream Evil - szwedzka grupa heavy/power metalowa, założona w 1999 roku przez Fredrika Nordströma.

Skład zespołu

    - Niklas Isfeldt - śpiew
    - Daniel Varghamne - gitara
    - Fredrik Nordström - gitara rytmiczna, instrumenty klawiszowe
    - Peter Stålfors - gitara basowa
    - Pat Power - perkusja

Spotkałem się z tym zespołem po raz pierwszy całkiem przypadkiem, szukając piosenki "Chasing the Dragon" zespołu "Epica". Tak się złożyło, że ta grupa również posiadała utwór tak zatytułowany. Przeznaczenie?
Muzyka grana przez Dream Evil jest ciężka do krótkiego scharakteryzowania, wszystkie utwory są bardzo melodyjne, muzyka na "Dragon Slayer" jest wypadkową stylu HammerFall i Lost Horizon.  Było już kilka grup, które próbowały skopiować ten zespół <mówię tu o HammerFall>, ale raczej nic z tego nie wyszło. Jednak Dream Evil pomimo, że oryginalnością nie grzeszy potrafi zaciekawić słuchacza swoją muzyką, wszystkich utworów słucha się bardzo fajnie. Do tego mamy teksty "w klimacie" czyli smoki, wielkie bitwy, walka w imię Heavy Metalu.
Opiszę niżej moją ulubioną, pierwszą płytę Dream Evil.

Dragonslayer

Wokalista Niklas Isfeldt śpiewa coś jak połączenie wokalistów Sonata Arctica, At Vance i Mob Rules, odwalił kawał dobrej roboty, jego wokale mogą się podobać, śpiewanie zarówno wolnych jak i szybkich partii nie sprawia mu wielkiego problemu. Potrafi wprowadzić znakomitą atmosferę kiedy trzeba. "The Chosen Ones", sprawia, że nie można uwolnić się od płyty na długi czas. Trzeba wspomnieć jeszcze, że dużą rolę w muzyce Dream Evil odgrywają chórki, mamy ich na "Dragon Slayer" dość sporo. Ogólnie muzyka zawarta na "Dragon Slayer" może się podobać, może nie jest zbyt oryginalna, ale za to mocno przebojowa z odpowiednią dawką ciężkości. Wszyscy miłośnicy melodyjnego power metalu powinni posłuchać tego krążka. Bardzo polecam, niżej podaję kilka linków do ciekawszych utworów z "Dragon Slayer"

Dyskografia

    * Dragonslayer (2002)
    * Evilized (2003)
    * The Book of Heavy Metal (2004)
    * United (2006)
    * In The Night (2010)


Chasing the Dragon
In Flames You Burn
The Prophecy
Losing You

Jeśli macie ochotę to posłuchajcie. Jestem ciekaw, co też o tym zespole sądzicie


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi