Ogłoszenie


#1 2010-07-26 21:23:39

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

BOB MARLEY

Bob Marley urodził się 6 lutego 1945 r. we wsi Nine Miles w Saint Ann na Jamajce. Jego ojciec, Norval Marley, był białym oficerem armii brytyjskiej, a matka, Cedella Booker, jamajską piosenkarką i pisarką. 10 lutego 1966 Bob ożenił się z Ritą Anderson.
Jego życie było aktywne, lecz bardzo krótkie. Zmarł w wyniku przerzutów choroby nowotworowej do płuc i mózgu. Inwazja nowotworu zaczęła się od stopy, na palcu której wykryto czerniaka złośliwego. W lipcu 1977 roku artysta odniósł kontuzję podczas gry w piłkę nożną. Rana nie została do końca zaleczona. Przekonania religijne sprawiły, że Marley nie chciał zgodzić się na amputację zakażonego palca u nogi (niektórzy rastafarianie głoszą jedność ciała, uważając, że amputacja jest grzechem). Wkrótce u muzyka wykryto nowotwór skóry. Niebawem pojawiły się przerzuty na inne organy. W 1980 roku Marley zasłabł podczas joggingu w nowojorskim Central Parku. Okazało się, że zaatakowane zostały płuca, żołądek i mózg. Marley wierzył, że jego wiara zapewni mu wieczne życie, pomimo nowotworu (ostatecznie jednak palec u nogi został amputowany). Był także przekonany, że lekarze to sami oszuści, którzy udają, że mają moce szamańskie. Brał także pod uwagę, że amputacja wpłynie na jego zdolności do tańca oraz na jego karierę w momencie, kiedy był blisko wielkiego sukcesu. Był operowany w celu wycięcia komórek nowotworowych. Jego choroba była ukrywana przed publicznością.


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

 

#2 2010-07-26 21:31:56

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: BOB MARLEY

"No women, no cry..." Znam, lubię, szanuję ;D
W sumie to bardzo lubię.


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#3 2010-07-26 22:40:14

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

Re: BOB MARLEY

ja bardzo lubię...
"One lovę, one heart, lets' get together and feel all right..."


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

 

#4 2010-07-27 14:45:39

 Yamisu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 47
Punktów :   

Re: BOB MARLEY

Tak to jest klasyka Reggae a co myślicie  o Ras Lucie człowiek jest z naszej "dzielni" co nie Dearien.


Jesus of Suburbia

Offline

 

#5 2010-07-27 16:06:56

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

Re: BOB MARLEY

Yamisu,
Coś mi się nie wydaje, żeby Dearien słuchał Reggae, ale tak jest z naszej "dzielni"


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

 

#6 2010-07-27 17:23:44

 Yamisu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 47
Punktów :   

Re: BOB MARLEY

ale on jest dosłownie z naszej ulicy


Jesus of Suburbia

Offline

 

#7 2010-07-27 23:32:52

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: BOB MARLEY

Słuchałem Ras Luty. Kilka piosenek Uważa, że są fajne, nawet czasem śmieszne Choćby piosenka pt. "Nie mam chajsu" Jak słucham jej, to przypominają mi sie polscy studenci... xD

Ale tak, Ras Luta jest z naszej dzielni i zawsze będzie Dzierżążnianinem Co jeździ na "kłele" w deszczu xD Yamisu go wtedy widział xD


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#8 2010-07-28 00:38:51

 Yamisu

Użytkownik

Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 47
Punktów :   

Re: BOB MARLEY

nie zapomniane chwile, a pomyśl że dziś był u Bujów po łopatę


Jesus of Suburbia

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi