Ogłoszenie


#1 2016-05-28 12:18:58

Dalibor

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-05-28
Posty: 1
Punktów :   

Ciekawa propozycja z fantasy

Witam,

Ostatnio przeczytałem ciekawą książkę zupełnie nieznanego mi autora i z zaskoczeniem stwierdziłem, że jest całkiem niezła. Mam tu na myśli książkę pt. Żniwiarz, J. Iwańskiego.
Książka ogółem opowiada o losach złodzieja (XIII-ego), który w ramach wykonywania swego fachu natrafia na dawno zapomniany kult starej bogini. Przez to wplątuje się w intrygę, która sięga szczytów władzy w Królestwie Heromei, a jego samego doprowadzi do ich przywódcy tajemniczego Żniwiarza.
To tak po krótce, aby nie opowiadać za wiele. Jeśli ktoś lubi szybką akcję oraz mroczny klimat zbliżony do książek  Conanie, to jest to idealna pozycja. Książka jednak łamie jednak pewne tabu jeśli chodzi o klasyczną fantastykę - akcja jest szybka i brak tu zbędnych opisów, co np.niektórym moim znajomym się w niej nie podobało.
Jestem ciekawy waszych opinii o w/w książce.

Ostatnio edytowany przez Dalibor (2016-05-28 12:20:01)

Offline

 

#2 2016-11-29 14:33:35

Kyleen

Użytkownik

Zarejestrowany: 2016-11-29
Posty: 1
Punktów :   

Re: Ciekawa propozycja z fantasy

Trochę nie moje klimaty szczerze mówiąc, bo ostatnio zaraziłem się fantastyką w której pojawiają się różne mitologie, nie zawsze wymyślone. Mam na myśli głównie Ricka Riordana - moje tegoroczne odkrycie. Wszystko zaczęło się od "Młota Thora", który wyszedł jakiś miesiąc temu - niesamowita historia w świecie nordyckiej mitologii, coś naprawdę mocnego. Spodobało mi się choć wielkim fanem takiego gatunku nie byłem i teraz czytam kolejne, a raczej wcześniejsze - w szczególności serie "Percy Jackson i bogowie olimpijscy", którą teraz można w całości kupić w promocyjnej cenie. Można więc powiedzieć, że z dnia na dzień stałem się wielkim fanem Tak samo zresztą miałem jeszcze z kilkoma autorami

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi