Ogłoszenie


#1 2010-07-26 15:21:24

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Ulubiona postać

Chciałbym się dowiedzieć, jaka jest Wasza ulubiona postać z twórczości Tolkiena?

Moją jest niezaprzeczalnie Melkor:

Spoiler:

Początkowo zwany Melkorem był Valarem, jedynym z Ainurów, który wprowadził swe własne motywy do pieśni Ainurów. Melkor wniósł w świat zalążki wszelkiego zła. Przez niego Śródziemie odbiegało od ideału, mimo wszelkich starań innych Valarów. Za swoje niecne czyny, został pojmany, skuty Angainorem - nierozrywalnym łańcuchem wykutym przez Aulëgo i uwięziony w Valinorze na okres 300 lat Drzew (czyli na okres równy w przybliżeniu prawie 2875 latom słonecznym).

Gdy został uwolniony udawał lojalność przygotowując kolejny spisek. Jego celem było zniszczenie dwóch drzew dających światło w Valinorze (Słońce i Księżyc nie zostały jeszcze stworzone), co mu się udało z pomocą Ungolianty. Następnie ukradł Silmarile i zbiegł do Środziemia. Został wtedy przeklęty przez Fëanora i przezwany Morgothem. Imię to znaczy Czarny Nieprzyjaciel Świata. Odtąd używano tego imienia.

Morgoth na północy Śródziemia odbudował swoją twierdzę - Angband, w której rozmnażał wszystkie złe stworzenia zasiedlające Śródziemie między innymi gobliny, trolle, smoki.

Morgoth stał się przekleństwem Śródziemia przez długie wielki terroryzując jego mieszkańców: elfów, ludzi i krasnoludów. Służyło mu kilkoro Majarów pod postacią Balrogów. Ostatecznie sprowokowało to interwencję Valarów, którzy u schyłku Pierwszej Ery ostatecznie go pokonali. W Śródziemiu przetrwały jednak niedobitki jego sług, przede wszystkim gobliny, które znacznie się potem rozmnożyły, a także trolle i smoki. Przeżył także jeden z głównych pomocników Morgotha - Sauron, który w Trzeciej Erze zasłynął jako Władca Pierścieni.

Lubię go ze względu na to, że posiadał wielką moc, nie bał się sprzeciwić Valarom, mimo że razem byli zdecydowanie silniejsi od niego. Imponował siłą i odwagą, niestety, nie dał rady wszystkim Ainurom Zresztą, ja jakoś tak przeważnie zawsze kibicowałem czarnym charakterom w literaturze ;D


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#2 2010-07-26 21:03:44

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: Ulubiona postać

Ja osobiście uwielbiam Hurina Nie pisze sie o nim bezposrednio, ale w sposób bardziej skryty. Mówi się na przykład, o jego czynach i wychwala jego ród. Jego syn natomiast, Turin, to postać wręcz znienawidzona przeze mnie. Doprowadza do upadku 2 mocarstw (Nargothrond i Brethil), chajta się ze swoją siostrą i na koniec popełnia samobójstwo Jak o nim czytam, to aż chce mu... nie będę używał na forum wulgaryzmów xD


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#3 2011-06-27 15:16:11

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Ulubiona postać

Cóż, ogólna historia Turina też jest fajna... Chociaż rzeczywiście, ja też nie pałam do niego jakąś ogromną sympatią. Z pewnością to nie jest mój ulubiony bohater xD Natomiast Hurin w zasadzie jest mi obojętny. Ogólnie, ludzie w Silmarillionie mnie jakoś szczególnie nie pociągają, wolę elfy Natomiast ciekawie się robi już we Władcy, Aragorn, Boromir i tak dalej...No to już jest ciekawiej


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#4 2011-12-21 17:34:45

 Eruanna

Użytkownik

Skąd: kraków
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 40
Punktów :   

Re: Ulubiona postać

Amrasie plus za cytat z ,,Silmarilliona". No to jedziemy ja mam kilku ulubieńców ( ale wymienię jednego) w pierwszej Erze jest to Fëanor uwielbiam go  za jego inteligencję( choćby za  stworzenie silmarilli czy  opracowanie tengwaru) dumę i ognisty charakter


"..nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze: kraj ludzi z Numenoru. I chcę, żeby go kochano za jego przeszłość, za starożytność, za piękno i za dzisiejszą mądrość."

Offline

 

#5 2011-12-21 17:59:31

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Ulubiona postać

O tak, Feanor to jedna z najciekawszych postaci, o jakich czytałem
A jak z resztą ulubionych, Eruanno? Wspominałaś o kilku...


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#6 2011-12-24 16:38:46

 Eruanna

Użytkownik

Skąd: kraków
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 40
Punktów :   

Re: Ulubiona postać

Ano. Moimi ulubieńcami są :
Faramir za to że jeden z nie licznych oparł się mocy pierścienia, za jego mądrość , za siłę i hart ducha...
Eowina za to że jako jedyna kobieta walczyła zakuta w stal... Poza tym cenię ją za inteligencję...
Grima , ale ie pytajcie dla czego bo nie wiem...


"..nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze: kraj ludzi z Numenoru. I chcę, żeby go kochano za jego przeszłość, za starożytność, za piękno i za dzisiejszą mądrość."

Offline

 

#7 2011-12-24 21:44:20

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Ulubiona postać

A Gimli?! i drużyna wyruszająca z Bilbem?? No i oczywiście Gandalf Za to, że przez całe życie nazywali go Gandalfem Szarym... Przecież on jest Gandalfem Białym!


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#8 2011-12-25 11:57:36

 Eruanna

Użytkownik

Skąd: kraków
Zarejestrowany: 2011-12-17
Posty: 40
Punktów :   

Re: Ulubiona postać

A Gimli jest świetny   , ale musiała bym wymienić pół  bohaterów WP , Silmarilliona i Hobbita... ;p A Mithrandir najpierw był szary dopiero po zdradzie Sarumana i walce z Balrogiem zrobił się biały... A moim ulubionym krasnoludem jest Thorin dębowa tarcza.  no i Gimli:D No i oczywiscie trzeba wymienić Pipina i Merego...


"..nie kocham lśniącego miecza za ostrość jego stali, nie kocham strzały za jej chyżość ani żołnierza za wojenną sławę. Kocham tylko to, czego bronią miecze, strzały i żołnierze: kraj ludzi z Numenoru. I chcę, żeby go kochano za jego przeszłość, za starożytność, za piękno i za dzisiejszą mądrość."

Offline

 

#9 2011-12-25 12:01:33

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Ulubiona postać

Merry i Pippin byli tacy pocieszni wg mnie ^^ ja jeszcze dosyc Aragorna lubie

Offline

 

#10 2011-12-25 13:04:21

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Ulubiona postać

Aragorn był bardzo fajny Kiedyś jeszcze lubiłem Legolasa, ale teraz jakoś nie przepadam. Podobały mi się jego miecze, ale teraz... Hmm... Wolę Aragorna, a jeszcze bardziej Gimliego, bo ostatecznie wygrał zawody z elfem


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#11 2011-12-25 13:15:51

 Isenne

Użytkownik

5369224
Skąd: U ciebie pod łóżkiem
Zarejestrowany: 2011-12-12
Posty: 331
Punktów :   
.: Pepeszka.
WWW

Re: Ulubiona postać

nooo.
-Legolas! Zabiłem dwóch!
-A ja osiemnastu!


"Łajba to jest morski statek,
sztorm to wiatr, co dmucha z gestem,
cierpi kraj na niedostatek
Morskich opowieści."

"Włosy będę mieć na cukier i agrafkę wepnę w kuper... "

Offline

 

#12 2011-12-25 14:00:10

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: Ulubiona postać

Jak mialam gre LOTR, to zawsze jak bylo mozna nakurwialam exp Aragornem xD jakos dobrze mi sie gralo ta postacia poza tym moim zdaniem tego aktora, co w filmie go gral zrobiki o wiele ladniej, niz Legolasa

Offline

 

#13 2012-03-24 00:08:41

 Unquad

Użytkownik

6875330
Skąd: Krzesło
Zarejestrowany: 2012-03-23
Posty: 15
Punktów :   
.: Guitara, książki, gry.
: Ja też znam polskie znaki.

Re: Ulubiona postać

Ją lubię Legolasa i Gimliego. Czemu? Tak jakoś... przyjemnie mi sie czyta ich rozmowy, wszystko, co jest z nimi związane. Wraz z narastaniem ich przyjaźni rosła moja sympatia do nich, aż w końcu stali sie jednymi z lepszych postaci.


____________________________________________________________

Arwena to Isenne, a Isenne to [Ajsin] (tu chodzi o wymowę)
Charlie to Delta, a Delta to Kain.

Co nie, że Gra Endera jest lepsza?

Offline

 

#14 2012-03-24 21:46:20

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Re: Ulubiona postać

Mi się też podoba ta urocza przyjaźń tak różnych pozornie istot (A nie zastanawiało Was nigdy czy Legolas to nie jest przypadkiem no... czy nie trzyma z Garaveyem? )


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#15 2012-03-24 21:57:26

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: Ulubiona postać

Co Ty masz do tego Garveya? Przecież nawet sobie dziewczynę na stałe znalazł xD


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi