Ogłoszenie


#1 2012-05-13 21:06:21

Sarumo

Moderator

4806825
Skąd: warmińsko-mazurskie
Zarejestrowany: 2011-09-14
Posty: 2104
Punktów :   36 
WWW

Najlepsze opowiadanie

Które opowiadanie było Waszym zdaniem najlepsze?
Oczywiście bierzemy pod uwagę dwie pierwsze części, Ostatnie Życzenie i Miecz Przeznaczenia.
Ja jakoż, że tak szeroki repertuar, kazałby mi dokonać wypaczonego wyboru, zwężam go sobie do najlepszego opowiadania z pierwszej i z drugiej odzienie  

W Ostatnim życzeniu będzie to z pewnością Kraniec Świata . To opowiadanie najlepiej daje wyraz pięknemu, słowiańskiemu klimatowi Wiedźmina,  a przede wszystkim jest w nim bez liku magii. Czytając to opowiadanie, czuje się pewną ponadczasowość i Ducha wiedźmińskiego świata. Poznajemy pierwszy raz tę upadłą stronę elfów i... i to zakończenie

Potrzebuję dla mojej ballady tytułu. Ładnego tytułu.
– Może „Kraniec świata”?
– Banalne  Hm... Niech pomyślę... „Tam, gdzie...” Cholera. „Tam, gdzie...”
– Dobranoc – powiedział diabeł.


Niezwykłe Kwintesencja błyskotliwego pióra mistrza Sapkowskiego.

Przechodząc do drugiej części i drugiego opowiadania to wahałam się między Wiecznym Ogniem, a Trochę Poświecenia, ale ostatecznie wgrał Wieczny Ogień
Dlatego, iż na pozór bezduszne miejskie zatargi i inne popierdółki nabrały w tym opowiadaniu tak serdecznej formy, że aż się je chce przytulić No i fantastyczna, genialna postać dopplera. Cudo.

Będzie na tyle, teraz Wy Może temat trochę naciągany, ale staram się ruchać to forum


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------


There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society where none intrudes,
By the deep Sea, and music in its roar:
I love not Man the less, but Nature more

Offline

 

#2 2012-05-14 19:17:20

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: Najlepsze opowiadanie

Zgadzam się co do wiecznego ognia Co prawda po trochu dlatego, że już jakiś czas temu czytałem te opowiadania, ale też dlatego, że Te było naprawdę niezłe Podobało mi się to, że nie wszystkie potwory są złe, a niektóre ( tak jak dopplery ) nie wiedziały co to zło i kiedy się przemieniały odzwierciedlały jedynie dobre cechy kopiowanej postaci


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi