Ogłoszenie


#1 2012-11-02 15:25:20

manifest

Użytkownik

7534214
Skąd: underwater
Zarejestrowany: 2011-12-19
Posty: 257
.: på slutten av verden

Andrzej Pilipiuk

Andrzej Pilipiuk to polski pisarz fantasy, z wykształcenia archeolog. Najbardziej znany jest z cyklu opowiadań o Jakubie Wędrowyczu czyli bimbrowniku, amatororze egzorcyście, plugawym degeneracie. Zamieszkuje on w Starym Majdanie koło Wojsławic.
Wędrowycz jest niesamowity, a książki o nim jak najbardziej trafiły w mój gust. Niewybredny humor czyni z książki idealny rozweselacz. Jakub dyskutuje z Borutą, przekopuje groby i przebija wampiry osikowym kołkiem(przez co policja nazywa go hieną cmentarną), przepędza demony(razu pewnego zdarzyło się iż matka punka przyszła do niego).

Niedawno dowiedziałam się, że powstaje serial. Nie wiem co z tego będzie ale przeczucia mam nienajlepsze.
http://fabrykaslow.com.pl/aktualnosci/j … drowycz-tv Jak ktoś czytał to niech obejrzy, jak nie to lepiej nie, bo może nabrać złych przekonań do niego.

...i gra:D (której pragnę)
http://valkiria.net/index.php?p=shop&sh … =0&area=45

To by było na tyle o Wędrowyczu. Jak nie czytaliście to nadrabiać!

Czytałam też pierwszy tom cyklu ,,Oko Jelenia"
,,Droga do Nidaros" Zapowiada się dobrze. Styl Pilipiuka charakteryzuje się połączeniem świata współczesnego z elementami fantastyki. Początek książki zaczął się niemozliwe. Jakimiś kosmitami i wogóle;____;


Jeszcze taka ciekawostka(brzmi śmiesznie, Andrzej Pilipiuk wydał też w latach 1999-2005, pod pseudonimem Tomasz Olszakowski, 19 tomów)
Cykl Pan Samochodzik[edytuj]

Pan Samochodzik i... Arka Noego, Oficyna Wydawnicza "Warmia"
Pan Samochodzik i... rubinowa tiara
Pan Samochodzik i... tajemnice warszawskich fortów
Pan Samochodzik i... zaginiony pociąg
Pan Samochodzik i... sekret alchemika Sędziwoja (pierwsze pojawienie się bohaterek cyklu Kuzynki)
Pan Samochodzik i... zaginione poselstwo
Pan Samochodzik i... łup barona Ungerna
Pan Samochodzik i... zagubione miasto
Pan Samochodzik i... wynalazek inżyniera Rychnowskiego
Pan Samochodzik i... potomek szwedzkiego admirała
Pan Samochodzik i... ikona z Warszawy
Pan Samochodzik i... Czarny Książę
Pan Samochodzik i... więzień Jasnej Góry
Pan Samochodzik i... brązowy notes
Pan Samochodzik i... Adam z Wągrowca
Pan Samochodzik i... diable wiano
Pan Samochodzik i... mumia egipska
Pan Samochodzik i... Relikwiarz świętego Olafa
Pan Samochodzik i... Zamek w Chęcinach

Czytaliście coś Pilipiuka? Podobało się?

Ostatnio edytowany przez manifest (2012-11-02 15:26:26)

Offline

 

#2 2012-11-02 15:44:11

 Wilk

Moderator

2107395
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 1277
Punktów :   

Re: Andrzej Pilipiuk

Będzie serial? D: Fuj.
Co do gry, to też jej pragnę, w tamtym roku na falkonie, po prelekcji z Pilipiukiem rozdawali każdemu po jednej karcie
Fabrykę słów wręcz uwielbiam, z Pilipiukiem na czele. Czytałam kilka jego książek [nie tylko te, których posiadaczką jestem], całą serię z Wędrowyczem mam na swej półce od dawna, doszły do tego książki Wampir z M-3, Aparatus, Rzeźnik Drzew, zbieram też na zakup jego nowej powieści [Szewc z Lichtenrade]. Pilipiuk to według mnie jeden z najlepszych polskich pisarzy, kocham jego humor, opisy, wyobraźnię. Uwielbiam sposób, w jaki pisze i w jaki mówi, bo miałam ogromną przyjemność uczestniczenia w jego prelekcjach na falkonie - jedne były o Wędrowyczu [spotkania autorskie], w innych opowiadał o carskiej Rosji. W sposób zabawny, gdyby tak nauczano historii, to byłby to mój ulubiony przedmiot [nawet matmę by przegonił! wiem, że bluźnię, ale taka prawda]. Za każdym razem sala była wypełniona, nawet powiedziałabym, że przepełniona; to potwierdza, że nie tylko ja uważam go za geniusza. I nawet mam autograf :3

edit. Dzięki Tobie dowiedziałam się, że będzie nowa część Wędrowycza <3 orgazm. Dziękuję!

Ostatnio edytowany przez Wilk (2012-11-02 15:53:46)

Offline

 

#3 2012-11-02 16:50:42

manifest

Użytkownik

7534214
Skąd: underwater
Zarejestrowany: 2011-12-19
Posty: 257
.: på slutten av verden

Re: Andrzej Pilipiuk

No to się ze sobą zgadzamy:D Fabryka Słów wydaje same dobre rzeczy.
A ja chyba sobie grę kupię na święta.

Offline

 

#4 2012-11-02 17:20:29

 Wilk

Moderator

2107395
Zarejestrowany: 2011-06-03
Posty: 1277
Punktów :   

Re: Andrzej Pilipiuk

Nie no, że same dobre to może nie, bo znajdą się czarne owce. Ale większość rzeczy jest super Do tego to jakby moje wydawnictwo, bo znajduje się w moim mieście, do tego w tym budynku, gdzie pracuje mój tata i rodzice mają tam znajomych Dobrze, że Pilipiuk tam wydaje swe książki.

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi