Ogłoszenie


#1 2010-07-26 22:50:37

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

ERAGON

Wszystkim polecam sagę Dziedzictwo, w której w skład wchodzą:
ERAGON
Jest to wspaniała książka fantasy którą szczerze polecam miłośnikom tej literatury. Jest ona pierwszą częścią trylogi o nazwie "Dziedzictwo", a dotychczas ukazały się dwa tomy. Na początek opiszę świat książki. Jest to kraina o nazwie Alagaesia
w której kiedyś mieszkali smoczy jeźdzcy , a nazywano ich Jeźdzcami. Wybychła wojna w której Jeździec imienim Galbatorix zabił wszystkich Jeźdzców
i zmusił swoich wrogów do ucieczki i ukrycia się ( krasnoludy, elfy , grupa ludzi ) , a po jej zakończeniu został królem tej kraony. To taki wstęp by zrozumieć resztę.
Bohaterem książki jest 16-letni chłopiec imieniem Eragon który mieszka w pewnej wiosce daleko od szerokiego świata. Jak to bywa w takich sytuacjach
pewnego dnia wydarza się coś co zmieni całe dotychczasowe życie chłopca. Eragon znajduje podczas polowania w lesie dziwny kamień, który
w dalszej części książki okazuje się smoczym jajem. Z jaja wykluwa
się smok, którego Eragon później wychowuje w ukryciu przed ludźmi mieszkającymi w wiosce i swoją rodziną. Po upływie pewnego czasu , gdy smok
już podrósł ( swoją drogą jest to smoczyca , a imię jakie nadał jej bohater brzmi Saphira ) do wioski przybywają dwaj tajemniczy osobnicy w
ciemnych płaszczasch. Ci nieproszenie goście wypytują się o pewne dziwne zdarzenia i powoli dowiadują się o Eragoni i jego smoku.
W wyniku dalszych zdażeń ginie ojciec ( przybrany ,ale to element fabuły ) bohatera ,a Eragonowi i smoczycy udaje się ucieć.
W swych dalszych przygodach Eragon podróżuje po świecie Alagaesii szukając zabójców swego ojca. Ciąg wydarzeń sprawia, że w trakcie swojej podróży
spotyka różne osoby ( czasem niezwykłe jak Kotołak ), doskonali swe umiejętnośći magiczne, traci bliską osobę, zyskuje nowego przyjaciela,a potem walczy ze straszliwym magiem
i ratuje piękną elfkę z twierdzy.
Eragon z trudem uciekając przed pościegiem
króla Galbatorixa odbywa bardzo trudną podróż i dociera do tajemnej siediby Vardenów , grupy ludzi którzy odważyli się wystąpić przeciw królowi. Na zakończenie
książki Eragon i Saphira (smoczyca )biorą udział w wielkiej bitwie w obronie siedziby Vardenów. Zakończenie książki jest rewelacyjne.
NAJSTARSZY
Książka ta jest kontynuacją "Eragona" opowiadającego o losach chłopca imieniem Eragon, który znalazł smocze jajo. W drugiej części swojej trylogii autor
opowiada o przygodach Eragon po wielkiej bitwie jak miała miejsce w części pierwszej. Na początku książki z rąk Kuli ( takie potwory) giną Ajihad, a
Murtagh i Bliźniacy zostają porwani. Nowym przywódcą Vardenów zostaje Nasuda. Eragon wyrusza z Aryą i Orikiem do królestwa elfów by dokończyć
swoje szkolenie jako Jeźdźca. Przez całą podróż dokuczają mu poważne ataki bólu pleców, czyniące go niezdolnym do walki. Podczas podróży Eragona i jego przyjaciół, w wiosce bohatera Carvahall śledzimu losy jego brata Rorana. Roran wrócił do
woiski i dochodzi do siebie po śmierci ojca. Wkrótce pojawiają się Razowce i z małą grupką żołnierzy. Próbują one schwytać Rorana, ale z początku
ten się ukrywa, a potem gdy sytuacja staje się poważna razem z mieszkańcami wioski walczy przeciw Razowcom i żołnierzom.
W tym samym czasie Eragon dociera do królestwa elfów, gdzie dowiaduje się o tym, że Arya jest córką królowej. Potem pobiera nauki u Oromisa
ostatniego z Jeźdźców i jego złotego smoka Glaedra. W czasie nauk dowiaduje się dużo niezwykłych rzeczy. W czasie swego pobytu bierze udział
w święcie Krwi w trakcie którego jego ciało ulega przemianie i przybiera fizyczne właściwości i wygląd elfa. Eragon dowiduje sięo wojnie i wyrusza
na pomoc Vardenom.
W tym czasie Roran z mieszkańcami wioski ucieka przed Razcami przez Kościniec i docierają do Teirmu. Wcześniej Razowce porywają Katrinę. Tam po spotkaniu z Jeodem porywają statek i razem z nim
płyną do Sudry.
W czasie swych nauk Eragon dowiedział się, że rzucił przekleństwo, a nie błogosławieństwo na dzieczynkę wFarthen Dur. Nasuda w Sudrze
doświadcza działanie przekleństwa które pozwala dziewczynce wyczuwać zło i dzięki czemu ta ratuje życie Nasudy.
Na Płonących Równinach spotykają się armie Vardenów i Galbatorixa. Eragon bierze udział w tej bitwie. Statek z Roanem
i jego towarzyszami dociera na ple bitwy. W bitwie Eragon walczy z Jeźdźcem na czerwonym smoku. W trakcie walki okazuje się, że to Murtagh.
Całą bitwa kończy się zwycięstwem Vardenów, a Murtagh zostawia pokonanego Eragona na ziemi i zabiera mu Zar'roca. Murgath wyjawia
straszliwą prawdę Eragon jest synem Morzana.
BRISINGR
Eragon po bitwie udaje sie z Roranem do lekgowiska Raz'aków gdzie zaprzysiągł im zemste. Zabijają ostatnich żewych z ich gatunku i uwalniją
narzeczoną Rorana,Katrine i jej ojca Sloana. Eragon rozdziela sie z Saphirą i odzielnie wracają do Vardenów. Eragorn
po przygodach z pomocą Aray wraca na wesele swego kuzyna. Jednak zabawe przerywa atak armii zombii i Murdrag na czerrwonym smoku,Thornie jeszcze
silniejszy niz poprzednio. Eragonowi i kilku elfom udaje sie odeprzec atak. Po uroczystości Nasauda wysyła Rorana i Eragona na specjalne misje.
Roran sprawdza sie na polu bitwy rozslawiając swe imie i zdobywając rozgłos niepokonanego. Eragon wyrusza do krasnoludów by dopilnowac elekcji nowego
króla. Orik zostaje nowym królem i postanawia wspomóc obalenie Galbatorixa. Po powrocie Erago wyrusza na dokończenie nauki
u swego mistrza Ormomisa. ten uczy go nowych sztuczek i zdradza sekret sily Galbatorixa ktora bierze sie z serca serc wszystkich smoków
które żyły w Alagasii.Jest to serce do którego smok moze przenieść swoja świadomość i siłę.
Będzie w niej zył nawet po zbiciu ciała. Gleader postanawia oddac swoje Eragonowi.Dowiaduje sie też ze jego ojcem był Broom.Zdobywa wlasny miecz jeźcy smoków wyrusza z powrotem
na wojne. Oromis tagże postanawia sie ujawnić i wspomóc królową elfów na froncie.
Eragorn pomaga zdobyć miasto fenister i pokonuje Cienia wezwanego przez magów. W tym samym czasie Oromis przegrywa walke
z Murdragiem.
Eragon z Saphirą przyzeka ze nie spocznie dopuki nie znajdzie spsobu na pokonanie Galbatorixa.
Tak kończy sie Brisingr.


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

 

#2 2010-07-26 22:52:17

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

Re: ERAGON

Kolejna część niedługo bpowinna być dostępna w księgarniach


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

 

#3 2010-07-28 18:29:55

 Dearien

http://fotoo.pl//out.php/i126697_za-yadminh.jpg

22692500
Skąd: Ziemie Pomorskie
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 812
Punktów :   -39 

Re: ERAGON

Świetnie. Ja jeszcze nie skończyłem Najstarszego czytać (bo GDZIEŚ go zapodziałem ;>)


http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRxqPgBW4QmpI3ZFVP7mbg9rDykFP8FmXlmOK2apVAdGOA1TqAf

Offline

 

#4 2010-07-28 19:39:03

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: ERAGON

Ja tam już czytywałem po kilka razy te 3 części, niektóre fragmenty to już prawie na pamięć znam xD


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#5 2010-07-28 19:47:59

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

Re: ERAGON

mi się bardzo podobał fragment w BRISINGR jak Brom zostawił wiadomość dla Eragona w pamięci Saphiry


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

 

#6 2010-07-28 19:57:03

Isidra

Użytkownik

25529983 nowe xD
Zarejestrowany: 2010-07-25
Posty: 99
Punktów :   

Re: ERAGON

Dearien
Zapodziałeś go u mnie, ale zawsze jak ci oddawałam to ty zapomniałeś go wziąć ;p


Gwałtownych uciech i koniec gwałtowny. Są one na kształt prochu zatlonego, Co wystrzeliwszy gaśnie.

Offline

 

#7 2011-12-11 19:54:08

 S888Argo

Użytkownik

Skąd: Warshawa
Zarejestrowany: 2011-12-10
Posty: 165
Punktów :   
WWW

Re: ERAGON

Uwielbiam Eragona, ale na razie niestety nie stac mnie na 4 częśc w obliczu innych wydatków A czytał już ktoś ,,czwórkę"?

Offline

 

#8 2011-12-11 20:48:47

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: ERAGON

Ja czytałem I tak tylko czekam aż Szifer i reszta się zaopatrzy, żeby zacząć dysputę o tej części


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#9 2011-12-11 20:57:57

 S888Argo

Użytkownik

Skąd: Warshawa
Zarejestrowany: 2011-12-10
Posty: 165
Punktów :   
WWW

Re: ERAGON

A jak ogólnie oceniasz?

Offline

 

#10 2011-12-11 21:01:01

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: ERAGON

Cóż, nie chciałbym niczego zdradzać


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#11 2011-12-11 21:02:06

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: ERAGON

Ja jeszcze nie czytałam. Amras, warto?

Offline

 

#12 2011-12-11 21:10:22

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: ERAGON

No tak, bez tego nie przeczytasz całego zakończenia serii


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#13 2011-12-11 21:18:44

 Amras Helyänwe

Administrator

7892318
Skąd: Stamtąd
Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 3484
Punktów :   -7 
.: Tu eşti dragostea vieţii mele.

Re: ERAGON

Tylko cóż... Wg mnie ta część jest potrzebna żeby poznać zakończenie, czyli drugą część ostatniego tomu. Nie chcę nikomu niczego psuć, ale obawiam się, że Dziedzictwo - tom 1. to bardzo, bardzo przeciętna książka, o ile nie słaba. Niestety.


-----------------------------------------------------------------------------------------------



http://oi62.tinypic.com/lzmtx.jpg

___

A ja? Czym ja jestem?
Kto krzyczy? Ptaki?
Kobieta w kożuszku i błękitnej sukni?
Róża z Nazairu?
Jak cicho!
Jak pusto. Jaka pustka!
We mnie..."
___

Offline

 

#14 2011-12-11 21:22:11

 Szifer

Użytkownik

9810473
Zarejestrowany: 2011-02-06
Posty: 5022
Punktów :   -5 

Re: ERAGON

Ja juz zaopatrzony tylko jak już mówiłem, mam napięty grafik. Co prawda zastanawiam się, czy nie przełożyć Najstarszego, przed Kroniki Imaginarium Geographica, ale i tak zostały mi jeszcze 4 tomy miecza prawdy xD Tak, ja tez nie rozumiem czemu czytam to jeszcze raz, ale mam zasady. Czytam jakąś antologię, to niczym jej nie przerwę


https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12366224_963531483722707_6375285450185723831_n.jpg?oh=cc08e9a6a1a9d6bb7f613cf50b9847d7&oe=571886AD

Offline

 

#15 2011-12-11 21:36:20

 Radosny Rabarbar

http://oi60.tinypic.com/2zp2j5c.jpg

13204951
Skąd: Tam,gdzie diabeł mówi dobranoc
Zarejestrowany: 2011-04-12
Posty: 2502
Punktów :   -17 
WWW

Re: ERAGON

Ja też tak robię:) No, ale w szczególnych przypadkach czytam czasami po dwie czy trzy książki na raz, mimo że, jak już wcześniej kiedyś wspominałam, nie lubię tego robić

Offline

 
Ikony

Nowe posty

Brak nowych postów
Tematy przyklejone
Tematy zamknięte

Rangi
Administratorzy
Moderatorzy
Zasłużeni
Użytkownicy

______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________


______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________ _______________________________________ ========================================================================

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi